Winnie temalı doğum günü pastası

Nilüfer tarafından 18 Ağustos 2008 tarihinde yazılmıştır.

Yusuf ve Kerem bana ait olmayan ama bana ait olsalar anca bu kadar çok sevebileceğim iki erkek çocuğu ve 15 ağustos 5 yıldan beri Yusuf’un, 1 yıldan beri de Kerem’in doğum günü. İkisinin doğum gününü aynı anda yapmayı planlamıştık ama maalesef gerçekleşmedi, bazı aksiliklerden dolayı Yusuf’umun doğum günü pastasını yapamadım ama Keremin doğum gününü biraz gecikmeli kutladığımız için ona winnie’li bir doğum günü pastası hazırladım.
winnie-temali-dogum-gunu-pastasi-tarifi-1

Bu benim şeker hamuru ile ikinci pasta denemem, ilkinde fazla cesur davranmayıp sadece kalplerle süslemiştim. Şunu söyleyebilirim ki; şeker hamuru inanılmaz rahat şekil verilebilen bir malzeme, aklınıza gelebilecek her şeyi  yapmak mümkün ve inanılmaz zevkli.
winnie-temali-dogum-gunu-pastasi-tarifi-2


Kategori : Şeker Hamurlu Pastalar, Tatlılar
Etiketler: ,,,,

7 comments

 1. nalan :

  ellerine sağlık nilüfer ablacım cok güzel gözüküyor bende istiyorum doğum günümde bu pastadan aynısından ama benimkinde o 1 sayısı olmasın =)=)

  • nilufer :

   merhaba esin, şeker hamurunu olabilecek en ince şekilde açmanız gerekiyor ve pastayı pasta kreması ile kapladıktan sonra şeker hamuru ile kaplarsan çok hoş bir tat veriyor.

 2. özge :

  beni yüreklendirdiniz gerkeçten,ikinci denemede bu yapılabiliyorsa sonra neler yapılır kim bilir tabi herkesin eli sizin kadar yatkın olmayabilir ama herkez bi şekil yapabilir en azından sanırım

Bir Cevap Yazın