Ceren’in şeker hamuru ile hazırlanmış pastası

Nilüfer tarafından 23 Kasım 2009 tarihinde yazılmıştır.

Pazar günü yeğenimiz Ceren’in doğum gününü kutladık, ben de bu fırsatı kaçırmayıp pastayı yapmayı teklif ettim tabi :) . Bir hafta da ne yapacağımı, nasıl yapacağımı tasarladım ve ilk aklıma gelen tasarıma sadık kalıp Kitty temalı bir pasta hazırlamaya karar verdim.

cerenin-seker-hamuru-ile-hazirlanmis-pastasi-tarifi-1

Ortaya yukarıdaki görüntü çıktı, nasıl bu noktaya geldiğimden pek emin değilim :) . Eminönü’den aldığım bir kilo şeker hamurunun yeterli olmayacağını düşündüğüm için üzerinedekileri sade lokumu pudra şekeri ile yoğurarak ve nişasta ile sertleştirip gıda boyası ile renklendirerek hazırladım, zaten parlaklıkları resimde de farkediliyor. Pastanın boyu normal bir fırın tepsisi kadar, pandispanyasını da fırın tepsisinde hazırladım, yaklaşık 50 kişilik bir pasta. Pastanın yapılış aşamasını görüntüledim fakat şeker hamuru ile olan kısımları görüntülemeye pek fırsatım olmadı ama daha sonra ayrıntılı olarak anlatacağım, kolaylıkla siz de yapabilirsiniz.

cerenin-seker-hamuru-ile-hazirlanmis-pastasi-tarifi-2 cerenin-seker-hamuru-ile-hazirlanmis-pastasi-tarifi-3


Kategori : Hamur İşleri, Şeker Hamurlu Pastalar, Tatlılar
Etiketler: ,,,,,,

3 comments

  1. ersan çeşmeci :

    çok güzel olmuş ellerine sağlık bendetorunumun ilk yaş günü için bir pasta hazırlamıştım çok beğenilmişti,benim merak ettiğim kısım şeker hamuru kısmı bunu paylaşacağınız günüiple çekicem ilk pastamı büyük kızımın oğlu (erenutku) için yaptım ikinci pastamı küçük kızımınoğlu (burakege) için yapmayı düşünüyorum harika birpasta yapmışsınız paylaşımın için teşekkürler.

  2. nilufer :

    Merhaba Ersan, yorumun için teşekkür ederim, pastanın ayrıntılarını bir, iki gün içinde yayınlayacağım.

  3. Havva :

    Merhaba ben şeker hamurunu yeni aldim hamur sert gibi paket halde direk paketten cikartip mi aciyorsunuz ňasil kullandiniz ve ne ile açtiniz yardimci olur musunuz hafta sonu kızımın doğum gunu onun için kullancam .

Bir Cevap Yazın